’56-os Múzeumtúra

images/MMT_56-os_Muzeumtura_1704.jpg

Érdekel a történelem, az irodalom, a képzőművészetek? Vegyél részt az ’56-os Múzeumtúrán és megtudhatod, hogy milyen hatással volt az 1956-os forradalom a képzőművészetre, irodalomra, megismerheted a forradalom szimbólumait, helytörténeti eseményeit. Látogass meg legalább két kiállítást vagy vegyél részt két programunkon és szerezd meg a garantált ajándék könyvcsomagot és az egyedi ’56-os matricát!

Az ’56-os Múzeumtúrában az Óbudai Múzeum - Óbuda 1956, a Petőfi Irodalmi Múzeum - Lebomló tükrei az emlékezetnek. Erdélyi alkotók és 1956, a Terror Háza Múzeum - Egy akaraton 1956-2016 című kiállításai, valamint az Országgyűlési Múzeum - 1956. október 25-i sortűz áldozatainak emlékhelye vesz részt. A múzeumtúra 2017. április 30-ig tart, még van idő felkeresni ezeket a kiállításokat.

Játssz velünk, gyűjtsd a matricákat!

Az ’56-os Múzeumtúra kapcsolódik a Mozaik Múzeumtúra matricagyűjtő játékához is. Aki 2017. január 31. - 2017. április 30. között az öt ajánlott kiállításból és/vagy a kiállításokhoz kapcsolódó programokból legalább kettőt meglátogat és begyűjti a múzeumok matricáit, annak egy nagy értékű könyvcsomag a garantált ajándéka és egy egyedi ’56-os Múzeumtúra matricával is gyarapíthatja gyűjteményét. A játékhoz le kell tölteni a Mozaik Múzeumtúra mobil alkalmazást (iOS, Android)!

Áprilisi programjaink

• 2017. április 11. 10.00 - Tárlatvezetés általános iskolások részére az Országgyűlési Múzeum 1956. október 25-i sortűz áldozatainak emlékhelyén
  • 2017. április 11. 11.00 - Tárlatvezetés általános iskolások részére Országgyűlési Múzeum 1956. október 25-i sortűz áldozatainak emlékhelyén
  • 2017. április 21. 14.00 - PALI - Maléter Pálné életmonológja. A PanoDráma társulat darabja Szamosi Zsófia előadásában, rendező: Lengyel Anna a Petőfi Irodalmi Múzeum Könyvtárában
  • 2017. április 21. 15.00 - Tárlatvezetés középiskolások részére a Petőfi Irodalmi Múzeum ’Lebomló tükrei az emlékezetnek. Erdélyi alkotók és 1956’ c. kiállításában.

A programokon való részvételről az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen tud érdeklődni, a programok regisztráció kötelesek.

A Mozaik Múzeumtúra weboldalán (http://www.mozaikmuzeumtura.hu/56) folyamatosan tájékozódhat a múzeumtúrában részt vevő kiállításokról és azok aktuális kísérő programjairól.

Az ’56-os Múzeumtúra programjait az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott „1956-os Emlékbizottság” támogatja és az „A magyar szabadság éve” elnevezésű programsorozat keretében valósul meg.

Mozaik Múzeumtúra program: A Mozaik Múzeumtúra program célja a múzeumok megismertetése, népszerűsítése és a múzeumba járás megszerettetése elsősorban az általános és középiskolás korosztály körében. A program egyik új eleme a hasonló tematikájú kiállításokat összegyűjtő speciális múzeumtúrák elindítása. A budapesti általános és középiskolák elérésében a Klebelsberg Központ tankerületi igazgatóságai segítik programunkat.

További információk: Facebook: @mozaikmuzeumtura