Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház

Zirc

A Bakony fővárosaként számon tartott Veszprém megyei településen található a Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház, amely a zirci születésű néprajzkutatóról, nyelvészről, a magyarországi finnugrisztika kiemelkedő alakjáról kapta a nevét. A Reguly Antal szülőházában működő intézményben 2011 óta felújítási munkák zajlanak, aminek köszönhetően javuló infrastruktúrával, megújuló kiállításokkal, folyamatosan szépülő környezetben fogadja a látogatókat. Az intézmény ? elsősorban a kézművességre koncentráló ? helytörténeti, képzőművészeti és finnugor gyűjteménnyel, valamint várostörténeti fotógyűjteménnyel rendelkezik. Az Utazás az ismeretlenbe ? Reguly Antal élete és munkássága című állandó kiállítás 2013-ban nyílt meg. A tárlat a lineáris életrajzi bemutatás helyett három témakörön keresztül ismerteti a neves tudós életművét. Az első terem az ?ismeretlen? kutatónak állít emléket, Reguly magánéletébe enged betekintést. A következő a nyelvek megismerésének témáját állítja középpontba: hogyan birkózott meg Reguly az ismeretlen nyelvek lejegyzésével, és hogyan tanulmányozta ezeket? A tudós műszeres mérések nélkül, pásztorok és halászok elbeszélései alapján készítette el az Északi-Urál első térképét; ennek módszereiről és hozadékáról a harmadik kiállítótérben berendezett tárlaton tájékozódhatunk. A múzeum többi gyűjteménye a 2014 szeptemberétől látogatható tanulmányi raktárban található. A Kincsek a padláson című projekt az udvari szárny tetőterében kapott helyet, míg a földszinten jelenleg a bakonyi népi kismesterségeket bemutató műhelyek felújítása zajlik. Az intézmény állandó és időszaki kiállításaihoz, Reguly Antal munkásságához, valamint a népművészeti alkotóház munkájához kapcsolódva különböző foglalkozásokat tartanak az épületben, melyeken előzetes bejelentkezést követően lehet részt venni. A kézműves foglalkozásokon lehetőség nyílik mézeskalács-, gyertya- és bőrtárgy-készítésre, szövésre, nemezelésre is. A Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház szezonban hétfőtől szombatig 9-től 17 óráig, szezonon kívül 10-től 16 óráig tart nyitva, vasárnaponként pedig 9?12 és 14?16 óra között látogatható.

8420 Zirc, Rákóczi tér 10.
Nyitva tartás:IV.1-X.31.: Hét-Szom 9:00-17:00, Vas 11:00-17:00, IX.1-III.31.: Hét-Szom 10:00-16:00, Vas 11:00-16:00

www.ramnah.zircportal.hu
regulymuzeum@invitel.hu

1965

Téli családi matinék a Vasúttörténeti Parkban

A parkban számos érdekesség, kikapcsolódási lehetőség várja a látogatókat. Az idei év újdonsága, hogy a Vasúttörténeti Park népszerű kerti vasútja "betelepült" az egyik csarnokba, ahol körpályát állítottak fel. Azaz ezentúl az időjárás nem akadályozza azokat, akik a kerti vasútra felülve szeretnének tenni néhány kört.

Magyar Vasúttörténeti Park

Tervezett alkotás

Kiállítás és konferencia a dizájnról

A 21. században a dizájn az egyik legexpanzívabb iparág: progresszív, optimista, és problémaorientált. Akárcsak a kortárs művészet, a dizájn is meghatározó jelleggel foglalkozik az emberiség, többek között a társadalom és környezet kérdéseivel, ám sikeres stratégiája ellenére is úgy tűnik, rászorul az autonóm művészet vagy egyéb interdiszciplináris területek „ösztönző segítségére”.

MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ

Tematikus tábor

Holokauszt Emlékközpont

Tarkovszkij Emlékek tükre

A Műcsarnok szeretettel vár minden érdeklődőt Tarkovszkij Emlékek tükre című kiállítására.

Műcsarnok