Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóház

A tematikus múzeumként működő intézmény tevékenysége Reguly Antal munkássága köré épül. Az "Utazás az ismeretlenbe" című állandó kiállításon az ő személyével, a finnugor nyelvek kutatásával és az Urál hegység feltérképezésével ismerkedhetnek meg. A Múzeum néprajzi-helytörténeti gyűjteménye, mely a helyi kézművességre fókuszál, a várostörténeti fotótár és a nemzetközi grafikai gyűjtemény a 2014-ben megnyílt tanulmányi raktárban tekinthető meg. A földszintes szárnyban a népi kismesterségeket bemutató műhelyeinkben foglalkozások mellett az egyes mesterségek – a fazekas, a szövő, a kosárfonó, a kovács, a mézeskalácsos – kipróbálására, elsajátítására is lehetőség nyílik.

Kézműves műhelyeinkben bőrműves, kötélverés, csuhés, szalmafonásos, gyertyakészítő, nemezelő foglalkozásra is lehetőség van előzetes bejelentkezés alapján.

Ár információ: Felnőtt: 500 Ft; Gyermek: 250 Ft; Nyugdíjas: 250 Ft

kézműves foglalkozások, tárlatvezetés, várostörténeti séta

díja: 700 Ft/fő/alkalom

8420 Zirc, Rákóczi tér 10.

Nyitva tartás: április 1-től október 31-ig: H-Szo 9-17, V 11-17, november 1-től március 31-ig: H-P 10-16, Szo-V 10-17

www.regulymuzeum.hu
regulymuzeum@invitel.hu