Hajós András is csatlakozott a Mozaik Múzeumtúrához

images/hajos_indexkep.JPG

Ismert személyekkel készített interjúsorozatunkban most Hajós Andrást kérdeztük a társadalmi felelősségvállalás és a példamutatás jelentőségéről, a kultúra szerepéről. A népszerű énekes, dalszerző, televíziós személyiség a Kézenfogva Alapítvány tandembiciklis rekordkísérletére az Ének Iskolája tehetségkutatóból megismert tanítványaival érkezett – két kör között pedig velünk beszélgetett.

Szociológusként, édesapaként és közszereplőként fontosnak tartja, hogy olyan dolgokra irányítsa a figyelmet, ami tágítja az emberek látókörét, így örömmel áll társadalmi célú kezdeményezések mellé. Ezért is csatlakozott Éjszaka a múzeumban című fotópályázatunkhoz, melynek nyereménye egy álom-osztálykirándulás a Múzeumok éjszakájára, ahova éppen az ő vezetésével – és nem mellesleg egy Ikarus 630 Cabrio busszal – érkezhet a nyertes középiskolai osztály.