Húsvétkor is várnak a múzeumtúrában részt vevő múzeumok

images/Zengvrkony-Tojs-9709.jpg

Húsvétkor újabb kiváló alkalom nyílik egy országjáró múzeumtúrához! Akinek nem teltek még meg a Mozaik Múzeumtúra matricagyűjtő füzetének utolsó oldalai, az ünnep hétvégéjén több múzeumban is izgalmas húsvéti programokon vehet részt, és füzetét felmutatva kérheti a limitált matricákat. Látogatható többek között a Magyar Mezőgazdasági Múzeum, a Míves Tojás Gűjtemény, a Népi Iparművészeti Gyűjtemény, és a Sóstói Falumúzeum is.

A budapesti Magyar Mezőgazdasági Múzeumban a tavaszköszöntő, húsvéti kiállításra ellátogatók megismerkedhetnek a húsvéti ünnepkör történetével, jelképeivel, a hagyományőrző népszokásokkal és a kézműves mesterségek fortélyaival. A zengővárkonyi Míves Tojás Gyűjteményben a tojásdíszítő népművészet összegyűjtött remekeinek páratlan látványa közelebb visz a húsvéthoz kötődő népszokások, hagyományok átéléséhez. Kecskeméten a Népi Iparművészeti Gyűjtemény látogatói számára szombaton húsvéti tojásírásra lesz lehetőség. Nyíregyháza mellett, a Sóstói Falumúzeumban pedig húsvéthétfőn népi hagyományokba, hiedelmekbe és babonába burkolt programözönnel készülnek. Ha tehetitek, látogassatok meg ti is néhány múzeumot a hétvége alatt, hiszen már csak másfél hónapotok van begyűjteni a Mozaik Múzeumtúra garantált ajándékait! Kalandra fel!