Mozaik Múzeumtúra iskolai programja a Farkasréti suliban
2017. Április 06. , Csütörtök,  8:00 -  5:00

A programsorozat célja, hogy interaktív játékos tanulás keretében ösztönözzük a diákokat, tanárokat és a szülőket is arra, hogy megismerjék a múzeumi programkínálatot és gyakrabban látogassák meg e múzeumokat. A Mozaik Múzeumtúra ingyenesen letölthető mobil applikációja közel 400 múzeumot tesz egy kattintással elérhetővé, megkönnyítve a programszervezést is.

Az iskolában a feladatok, programok korosztály szerinti bontásban külön tematikával kerülnek lebonyolításra az 5-6. osztály, valamint a 7-8. osztály tanulói számára. Az osztályok már az esemény előtt foglalkoznak a témával, készülnek a programokra, amelyek parallel futnak. Lesz, aki vetélkedőn méri össze az erejét, lesz, aki addig állomásokon ügyeskedik. Minden állomáson az elért teljesítményt pontozzuk és a legjobbakat a Országgyűlési Múzeumba visszük el egy különleges múzeumlátogatásra április 11-én.

Ízelítő a programból:
(helyszínenként változó összetételben)
Arany János „kocsma kvíz” – az Arany János Emlékév kapcsán interaktív kvízjáték
1956-os történelmi játékok – Mit jelent Neked ma a SZABADSÁG?
Kodály Emlékév kapcsán hangszerek és zenepedagógiai játékok
Fotózkodj! - korabeli jelmeztár
Tudományos „mozi” - időutazás a Da Vinci Learning TV csatornával
Irodalmi szalon – versek, ahogy eddig még soha
Mamutvadászok / Dr. Csont – a Természettudományi Múzeum múzeumi „játéka”
Bélyegmúzeum érdekes feladatai
„A hangszerek világa” – interaktív hangszerbemutató a Leskowsky Hangszergyűjtemény jóvoltából

Hely Farkasréti Általános Iskola, 1112 Budapest, Érdi út 2.