Mozaik Múzeumtúra Roadshow - Szombathely
től(tól) 2017. Április 22. , Szombat
Címzett 2017. Április 23. , Vasárnap

Szent György-napi vásár - Mozaik Múzeumtúra Roadshow

A Mozaik Múzeumtúra tavaszi roadshow-jának harmadik, rendhagyó állomása a Vasi Skanzenben, a Szent György-napi vásáron lesz. A kézműves sokaságban mindenki találhat kedvére való programot: a Skanzen két napon át várja az érdeklődőket különféle múzeumi programokkal, foglalkozásokkal, bemutatókkal és koncertekkel.

A Szent György-napi vásárt a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum évek óta a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamarával együttműködésben szervezi, amihez  idén a Mozaik Múzeumtúra program is csatlakozott: a hétvégi rendezvényen ennek megfelelően mind a két napon múzeumi programokon, kézműves bemutatókon és foglalkozásokon vehetnek részt a vendégek. Mindkét nap lesz tárlatvezetés a Skanzen házaiban, 11 és 13 órai kezdettel csodálhatják meg a résztvevők a régi lakóépületeket. Az érdeklődők nyitott műhelyekben sajátíthatják el a szövés, kötélverés és fazekasság fortélyait, de lehetőség lesz Sárkányölő Szent György-maszkok készítésére is. Bemutatót és egész napos foglalkozást tart a Retextil Alapítvány, akiknek a jóvoltából például olyan technológiát ismerhetnek meg a résztvevők, mellyel a háztartási textilhulladékból, egyszerű, ősi eljárásokat alkalmazva (fonás, szövés, hurkolás) Retextil fonalat, majd abból berendezési és használati tárgyakat készíthetnek. Azoknak, akik kedvelik az állatokat, a Szombathelyi Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület kedveskedik galambfajta-bemutatóval szombaton, akik azonban inkább a földművelés vívmányai iránt érdeklődnek, megtekinthetik a kiállított mezőgazdasági gépeket.

Kézműves, natúr- és biotermékek országos vására
Programok:
Kézműves bemutatók és foglalkozások
- Retextil bemutató, egész napos foglalkozás (Retextil Alapítvány)
- Nyitott műhelyek: szövés, kötélverés, fazekasság,
- Sárkányölő Szent György maszkok készítése
Tárlatvezetés a Skanzen házaiban (11.00; 13.00)
Hagyományőrző csoportok bemutatói
Szombathelyi 11-es Huszár Hagyományőrző Egyesület bemutatója
Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület bemutatója
Lovaglás és íjászat a Magor Íjász Hagyományőrző Egyesülettel
Galambfajta-bemutató - Szombathelyi Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület (szombaton)
Mezőgazdasági gépek bemutatója

Együttműködő partnereink:
Mozaik Múzeumtúra
Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és Művészeti Iskola
Szombathelyi Szépkorúak Szövetsége
Szombathelyi Szlovén Önkormányzat

Belépőjegy:
Felnőtt: 1 000 Ft
Kedvezményes (6-18 év közötti gyermek és nyugdíjas): 500 Ft
Családi jegy 5 főig (2 felnőtt és 18 év alatti gyermekek): 2 000 Ft

Hely Vasi Skanzen, 9700 Szombathely, Árpád út 30.