Mozaik Múzeumtúra Roadshow – Szolnok
2017. Április 28. , Péntek,  9:00 -  8:00

A Mozaik Múzeumtúra tavaszi Roadshow 4. állomása Szolnok! Színes programokkal várunk minden kedves múzeumbarátot!

09:00 -11:00 Múzeumi órák
Helyszíne: Damjanich János Múzeum, 5000 Szolnok, Kossuth tér 4.
Délelőtti foglalkozások diákok számára a „Formosa aranykincse”: Tajvan szigete egy csésze teán keresztül című időszaki kiállításunkban és a 2016-ban megnyitott „Mesélő dobozok” Rádió-televízió gyűjteményben.

11:00 – 12:00 „Középkori lakoma”
Helyszín: Damjanich János Múzeum, 5000 Szolnok, Kossuth tér 4 - I. emeleti Képtárban.
Zay Orsolya, a Magyar Nemzeti Múzeum munkatársának ismeretterjesztő gasztrotörténeti előadását hallgathatják meg az érdeklődők az Múzeum I. emeleti Képtárban.

12:40 – 14:20 „Kérdezd a muzeológust!” Kihelyezett óra
Helyszíne: Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, 5000 Szolnok, Tiszaparti sétány
A múzeum munkatársai külső helyszínen, a Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnáziumban válaszolnak a diákok múzeumi munkával kapcsolatos kérdéseire. Régész, történész, néprajzkutató mesél hivatása szépségeiről, illetve árnyoldalairól, illetve az intézményünkben található kiállításokról.

14:00 – 14:30 New Toptalent Fit-Kid SE bemutatója
Helyszíne: Damjanich János Múzeum, 5000 Szolnok, Kossuth tér 4.- Múzeum előtti színpad
Több éve működik a szolnoki New TopTalent Sportegyesületben a Fit-Kid utánpótlás nevelése. A Fit-Kid speciálisan gyerekek részére kifejlesztett sportág, mely ötvözi a torna, a ritmikus gimnasztika és a tánc elemeit.

17:00 – 17:30 „Életre kelt középkor”
Helyszíne: Damjanich János Múzeum, 5000 Szolnok, Kossuth tér 4.- A Múzeum díszudvara
1400-as évek korával foglakozó szolnoki székhelyű katonai hagyományőrző csoport, a Zolnok Bandérium bemutatója.

17:30 – 18:00 „Folyékony bársony”
A szolnoki Bereczki Máté Gazdakör tart bortörténeti előadást és bemutatót.

18:30 – 19:00 Cuháré Néptáncegyüttes táncelőadása
A Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Művészeti Iskola 1996 óta működő együttese a Cuháré Néptáncegyüttes ad több táncból álló színes műsort.

19:00 – 21:00 Inmates koncert
A szolnoki csapat 2015-ben mutatkozott be a város egyik nyári fesztiválján. Rock, blues,- és country zenei feldolgozásokat adnak elő.

18:00 – 20:00 „Tabáni mesék”
Helyszíne: Tabáni Tájház, 5000 Szolnok, Tabán 24.
Az egykori szolnoki Tabánra emlékezve a Damjanich János Múzeum munkatársai színes előadások keretében mutatják be a hajdani városrészt.
A programon való részvétel – a Tájház befogadóképessége miatt - előzetes regisztrációhoz kötött. E rendezvény egyik célja a tárgygyűjtés is, így a szervezők szeretettel várják a Tabánhoz kapcsolódó tárgyfelajánlásokat.

11:00-15.00 Rendhagyó tárlatvezetés

Helyszíne: Szolnoki Galéria, 5000 Szolnok, Templom út 2.

Az univerzum árnyékában c. időszaki kiállításhoz kapcsolódóan egy rendhagyó kurátori tárlatvezetésen vehetnek részt a látogatók a Munkácsy-díjas festőművész, Bereznai Péter, valamint Lestyán-Goda János szobrászművész vezetésével.

Hely Szolnok