Mozaik Múzeumtúra Roadshow – Szeged
2017. Május 12. , Péntek, 10:00 -  7:00

A Mozaik Múzeumtúra tavaszi Roadshow 5. állomása Szeged, ahol számtalan programmal várunk minden kedves múzeumbarátot!

Programok:
10:00-13:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Játszóház a „papucs” jegyében – iskolai csoportoknak
A „Páratlanok – A szegedi papucs” című kiállításhoz kapcsolódóan motívumok festésére, papírból papucskészítésre és népi minták varrására lesz lehetőség.

10:00-11:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Interaktív tárlatvezetés a Plak-Art kiállításban
Igazi időutazásban lehet részük a Móra Ferenc Múzeum időszaki kiállítására érkezőknek: az 1890-es évektől kezdve egészen 1956-ig barangolhatják be Magyarország történelmét plakátok segítségével a látogatók.

10:00-11:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Néprajzi múzeumpedagógiai foglalkozás a Páratlanok kiállításban
Múzeumpedagógiai foglalkozás a szegedi papucs jegyében.

Tárlatvezetések igény szerinti időpontokban a természettudományi és a néprajzi látványtárakban!

10:00, 11:00 Fekete ház – Szeged, Somogyi u. 13.
Tudni illik, hogy mi illik!
Múzeumpedagógiai foglalkozás a Fekete ház Enteriőr kiállításában.
A foglalkozás azokat az alsó tagozatos diákokat várja, akik egy enteriőr kiállításban barangolva szívesen megismerkednének a régi idők illemtanával, viselkedési kultúrájával és étkezési szokásaival.
A foglalkozás drámapedagógiai módszereket felhasználva jó lehetőséget teremt korunk viselkedési szokásainak tudatosítására és elmélyítésére is.

A délelőtti programokra előzetes bejelentkezés szükséges! ( Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. )

16:00-19:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged, Roosevelt tér 1-3.
Játszóház a „papucs” jegyében családok számára
A „Páratlanok – A szegedi papucs” című kiállításhoz kapcsolódóan motívumok festésére, papírból papucskészítésre és motívumok varrására lesz lehetőség.

16:00 és 18:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Szakmai tárlatvezetések a Páratlanok kiállításban a múzeum Néprajzi osztályán dolgozók vezetésével
Az áprilisban nyílt új időszaki néprajzi tárlatunkban interaktív tárlatvezetést tartunk. A szakmai munkatársak elárulják a kiállítás kulisszatitkait, a tárlat koncepcióját. Többek között az is kiderül, hogy
miért egyedi a szegedi papucs. Arra is fény derül, hogy hogyan készítették, és kik viselték a hagyományos szegedi papucsot.

17:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Tápai papucsos táncok
Táncantropológiai előadás élő bemutatóval illusztrálva.

16:00, 17:00, 18:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
Tárlatvezetés a Plak-Art kiállításban
a látogatók.

16:00-19:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
TKM TOTO
A Tájak Korok Múzeumok Egyesület szegedi tagcsoportjának kedvcsináló vetítése a csoport programjairól és kirándulásairól, mely után játékos totón vehetnek részt a látogatók.

18:00 Móra Ferenc Múzeum – Szeged Roosevelt tér 1-3.
A Határtalan régészet című folyóirat bemutatója
Beszélgetés Fogas Ottó múzeumigazgatóval és Felföldi Szabolcs szerkesztővel.

14:00, 17:00 Fekete ház – Szeged, Somogyi u. 13.
Tudni illik, hogy mi illik
Múzeumpedagógiai foglalkozás családok számára a Fekete ház Enteriőr kiállításában. A foglalkozás azokat az érdeklődőket várja, akik egy enteriőr kiállításban barangolva szívesen megismerkednének a régi idők illemtanával, viselkedési kultúrájával és étkezési szokásaival.

Egész nap megtekinthető tárlatok a Szent–Györgyi Albert Agórában
• Horváth Zoltán szoborkiállítása
• Fruska Gora kolostorai, Srdjan Stevanov fotókiállítása
• A z Alföld Képző és Iparművészek Köre (AKIK) tagjainak festmény kiállítása
Szent-Györgyi Albert Agóra – Szeged, Kálvária sugárút. 23.

10:00 és 14:00 Szent-Györgyi Albert Agóra – Szeged, Kálvária sugárút. 23.
Rendhagyó tárlatvezetés az Informatika Történeti Kiállításon
Különleges tárlatvezetés a Szent-Györgyi Albert AG ÓRA két szintjén a számítógépek hőskorának „ereklyéit” - M3, URAL 2, RAZ DAN, MINSZ K 22, a „szegedi Katica” - is felvonultató, s a sort szinte a napjainkig folytató, világ színvonalú gyűjteményben.

16:00 Szent-Györgyi Albert Agóra – Szeged, Kálvária sugárút. 23.
Játékok Labirintusa – videojáték történeti előadás
Képes Gábor, a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság főmunkatársa tart érdekfeszítő előadást a videojátékok történetéről az Informatika Történeti Gyűjteményben.

11:00 és 15:00 Szent-Györgyi Albert Agóra – Szeged, Kálvária sugárút. 23.
Különleges fizikai kísérletek, amit eddig sehol nem láthattál
Kísérleti bemutató a Látványlaboratóriumban.

Hely Szeged