Iskolai edukációs programsorozat - Chernel István Általános Iskola, Gárdony-Agárd
2017. Május 26. , Péntek,  8:00 -  1:00

Május 26-án a Chernel István Általános Iskola felsősei a klasszikus tanórák helyett érdekes múzeumi programokon, vetélkedőkön vesznek részt a Mozaik Múzeumtúra jóvoltából. Lesz itt katonai foglalkozás, korabeli jelmeztár, fergeteges vetélkedő Jocó bácsival, interaktív foglalkozások és hangszerbemutató, időutazás és sok meglepetés.

Ízelítő a programból:

• Arany János kocsmakvíz vetélkedő Balatoni József, történelem tanár, Jocó bácsi világa
  • Hangszerek világa – interaktív zenei bemutató a Leskowsky Hangszergyűjtemény jóvoltából
  • 1956-os történelmi játékok – Mit jelent Neked ma a SZABADSÁG?
  • Tudományos „mozi” - időutazás a Da Vinci Learning TV csatornával
  • Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely: A huszárság, mint a legmagyarabb fegyvernem története (Mátyás korától a II. világháborúig)
  • Katonai Emlékpark Pákozd - Nemzeti Emlékhely - alaki kiképzés az 1848/49-es szabadságharc harcalaki mozzanataiból
  • A Magyar utazók, földrajzi c. interaktív foglalkozás a Magyar Földrajzi Múzeum szervezésében

Május 26-án érkezünk, hajrá Chernel!

A Mozaik Múzeumtúra iskolai programjáról:
A Mozaik Múzeumtúra országos múzeumnépszerűsítő program. Múzeumi foglalkozásokat, kiállításokat, programokat viszünk el a diákokhoz és ezen interaktív játékos tanulás keretében ösztönözzük őket arra, hogy a tanáraikkal, szüleikkel is gyakrabban látogassák meg ezen múzeumokat. Az eseményen a MOSOLY és az ÉLMÉNY garantált!

Hely Chernel István Általános Iskola (2484 Gárdony-Agárd, Iskola u. 2.)