Mozaik Múzeumtúra Roadshow - Tata
2019. Április 12. , Péntek,  8:00

A Mozaik Múzeumtúra Roadshow-jának következő állomása Tata lesz, ahol az Öregvárban várják a múzeumbarátokat sok-sok izgalmas programmal!

Részletes program

Kihelyezett órák és Múzeum az iskolában

2019. április 12. délelőtt

Múzeumpedagógusaink 1-1 tanórára látogatnak el Tata iskoláiba, ahol a középkor témájában múzeumpedagógiai foglalkozásokat tartanak, fogyatékkal élő gyermekek számára is.

Kuny Domokos Múzeum – 2890 Tata, Öregvár, Váralja u. 1-3.

Vendégmúzeum: Szőgyén

2019. április 12. 14:00

Tata felvidéki testvértelepülésének vándorkiállítása nyílik meg. Az esemény kapcsolódik az aznapi Felvidékről kitelepített magyarok emléknapjához.

„Megelevenedő arcképek”

2019. április 12. 15:00

Rendhagyó tárlatvezetés az “Ősök csarnoka – Az Esterházy család arcképei” című kiállításban, Esterházy Péter szövegeivel. Közreműködik Szakács Zsuzsa író-szerkesztő és Kövesdi Mónika művészettörténész.

Különleges tárlatvezetés

2019. április 12. 16:00

A Kuny Domokos Múzeum kiállításai Lévai Ádám tatai képgrafikus szemével.

Várbeli-vérbeli mutatványok

2019. április 12. 17:00

A Talentum Iskola artistáinak bemutatója.

Barokk dallamok

2019. április 12. 17:45

Berendi Viktória, a tatai Menner Bernát Alapfokú Művészeti Iskola gitártanárának dalcsokra.

Különleges vezetés a vár bástyáin és a Pálffy-kazamatában

2019. április 12. 18:00

A tatai vár bástyarendszerének titkait ismerhetik meg Nagy Roland történész, kommunikációs munkatárs vezetésével, valamint oda is betekinthetnek, ahová látogató csak nagyon ritkán juthat be…

Csillagászati bemutató

2019. április 12. 18:00-tól folyamatosan

A TIT Posztoczky Károly Csillagda és Múzeum csillagászati műszer bemutatója a várudvaron, majd naplemente- és csillagles. (Borult idő esetén az utóbbi elmarad!)

Éjszaka a múzeumban

2019. április 12. 19:00

„És mégis morog a kő” című múzeumpedagógiai foglalkozás NEM CSAK GYERMEKEKNEK! Az érdeklődők megismerkedhetnek a középkori kőfaragványokkal egészen szokatlan, meglepő és kalandos formában.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Hely Kuny Domokos Múzeum – 2890 Tata, Öregvár, Váralja u. 1-3.