Mozaik Múzeumtúra Roadshow - Szekszárd
2019. Május 17. , Péntek,  8:00

A Mozaik Múzeumtúra Roadshow-jának következő állomása Szekszárd lesz, ahol sok-sok izgalmas programmal várják a múzeumbarátokat!

Részletes program

Múzeum az iskolában

08:00-12:00

Foglalkozások a PTE Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskolában és a Baka István Általános Iskolában.

A PTE Illyés Gyula Gyakorló Általános Iskola diákjai délelőtt tavaszi mintás tányéralátétet, virágkosarat fognak készíteni, megismerkednek a régészek munkájával és bepillantanak a rovásírás rejtelmeibe. A Baka István Általános Iskola tanulói zenés-mesés és Babits Mihály verséhez kapcsolódó drámajáték foglalkozáson vesznek részt, illetve madárkákat varrnak.

Wosinsky Mór Megyei Múzeum, főépület - 7100 Szekszárd, Szent István tér 26.

Városi kultúrtörténeti séta

11:00

Kaczián János helytörténész, nyugalmazott levéltári főtanácsos vezetésével. Találkozás a Wosinsky Mór Megyei Múzeum előtt. Útvonalunk a Garay tér és a Béla tér nevezetességeit érinti.

Wosinsky emléknap

14:00

Koszorúzás Wosinsky Mór mellszobránál a múzeum előtti téren, ezt követően pedig a Múzeumbarát Óvoda, Múzeumbarát Iskola és Wosinsky Emlékplakett ünnepélyes átadása következik.

Rendhagyó tárlatvezetés

15:00

Vitéz Attila műgyűjtő a Képes várostörténet című kiállításban kalauzolja az érdeklődőket.

A Csurgó Zenekar koncertje

16:30

A jól ismert Csurgó Zenekar zenés-táncos műsora a múzeum előtti téren.

Interaktív kutyás játszóház

17:00

A múzeumba érkeznek a Csiga-Biga Alapítvány terápiás kutyái.

Bűvészet a múzeumban

18:00

Egy múzeumi teremőr másik arca: Kovács József bűvész szórakoztatja a nagyérdeműt.

A Jótündér segít!

18:30

Nyomkövető jelkereső csapatjáték a szekszárdi cserkészcsapat szervezésében a múzeum melletti parkban. Öt fős csapatok jelentkezését várjuk 9-99 éves korig (jöhetnek családok, barátok, osztálytársak). A programon való részvétel regisztrációhoz kötött: jelentkezni május 15-ig lehet a 74/316-222 telefonszám 21-es mellékén Andrásné Marton Zsuzsánál.

Pincétől a padlásig

19:00-21:00

Mi történik a múzeumban sötétedés után? Mindez kiderült a zseblámpás kalandtúrán, amelyet Czövek Attila, Dr. K. Németh András régészek és Fuksz Márta néprajzkutató vezetnek.

Wosinsky Mór Megyei Múzeum, Vármegyeháza - 7100 Szekszárd, Béla király tér 1.

Mi is az a kalligráfia?

15:00

Vincze Erika kalligráfus tárlatvezetése és foglalkozása az időszaki, Fecit című kiállításban.

Rendhagyó tárlatvezetés

16:00

Lovas Csilla muzeológus rendhagyó tárlatvezetése A régi vármegyeháza világa című kiállításban.

Családi szoborkereső

17:00-20:00

Fedezzétek fel a város szobrait a Béla király téren és a Tájak, települések, emberek című kiállításban!

Mi újság a Béla téren?

18:00

Dr. Vizi Márta régész tárlatvezetése.

A Szekszárd Jazz Quartett koncertje

20:00

Hangulatos környezetben, a Vármegyeháza udvarán.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Hely Szekszárd