Ismerd meg a kedvezményes múzeumi belépési lehetőségeket!

images/Kecskemt-Szrakatnusz_BDG_6580.jpg

Tudtad, hogy a Mozaik Múzeumtúrában részt vevő intézmények a 26 év alatti fiatalok, csoportok és pedagógusok számára is nyújthatnak kedvezményes belépési lehetőséget? És azt, hogy bizonyos napokon egyes kiállítóhelyekre és múzeumokba mindenkinek ingyenes a belépés? Mielőtt felkerekedsz és elindulsz múzeumtúrázni érdemes tájékozódnod az elérhető, kedvezményes lehetőségekről. Összegyűjtöttünk néhányat, hogy élvezetes, ugyanakkor költséghatékony is legyen a túra.

Az Érden található Magyar Földrajzi Múzeum minden hónap első hétvégéjén mindenki számára ingyenesen látogatható, emellett szintén ingyen lehet bemenni minden hónap harmadik szombatján a főváros több kiállítóhelyére is: az Iparművészeti Múzeumban, a Szépművészeti Múzeumban, a Nagytétényi Kastélymúzeumban, a Magyar Nemzeti Múzeumban és a Magyar Nemzeti Galériában sem kell ezeken a napokon belépőt váltani.

Vidéken is lehet bőven engedményeket találni. A pedagógusok diákcsoporttal, családjukkal, vagy egyedül is jegy vásárlása nélkül járhatnak be több múzeumot is, így például a Hajdúböszörményben található Hajdúsági Múzeumot, a hódmezővásárhelyi Emlékpontot, a mezőkövesdi Matyó Múzeumot, a székesfehérvári Szent István Király Múzeumot és a Királyok Városának többi múzeumát is.

Sok múzeumban van lehetőség családi kedvezmény igénybevételére is, így a gyermekek kísérői ingyen, vagy féláron látogathatnak több, a Mozaik Múzeumtúrában részt vevő helyszínt. A félárú engedmény – hazánk legtöbb kiállítóhelyén – a 26 éven aluliak és a diákigazolvánnyal rendelkezők számára is elérhető. Ahogyan a gyermek- vagy felnőtt csoportok is jóval kedvezőbben juthatnak be számos tárlatra.

A múzeumok honlapjain, telefonos elérhetőségein és személyesen is lehet érdeklődni a pontos kedvezményekről, hiszen az említetteken túl is számos intézményben érhető el árengedmény. Tájékozódj a lehetőségekről egy-egy kiállítás meglátogatása előtt, és állítsd össze Te is saját túrádat kedvenc múzeumaid felkeresésével!