Májustól még több múzeum csatlakozik a Mozaik Múzeumtúrához!

images/Soproni_Evangelikus_Egyhazkozseg_Muzeuma_Sopron.jpg

A tavasz utolsó hónapjában több, a Mozaik Múzeumtúrában részt vevő kiállítóhely is megnyitja 2014-es szezonját. A lelkes túrázók négy régióban is találhatnak olyan múzeumokat, ahová május elejétől várják a látogatókat.

Nyugat-Dunántúlon megnyitotta kapuit a szombathelyi Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum, a Soproni Evangélikus Egyházközség Múzeuma és a Soproni Római Katolikus Egyházművészeti Gyűjtemény. Közép-Dunántúlon már megtekinthető a dunántúli Intercisa Múzeum – Római Kőtár és Romkert, valamint a Magyar Nemzeti Múzeum Vértesszőlősi Kiállítóhelye. A dél-dunántúli régióból bekapcsolódott a matricagyűjtő játékba a balatonszárszói József Attila Emlékház. Közép-Magyarországról pedig a váci Székesegyházi Kincstár és Egyházmegyei Gyűjtemény várja a múzeumtúrázókat.

Ezek az újonnan játékba kerülő intézmények bekerültek a honlap Matricagyűjtő pontok és Értékesítési pontok adatbázisába is. Csatlakozz hozzánk és gyűjtsd a limitált kiadású matricákat májusban is!