Mozaik Múzeumtúra iskolai programja az Újbudai Petőfi Sándor Általános Iskolában
2019. Május 08. , Szerda,  9:00 -  2:00

A Mozaik Múzeumtúra 2019. május 8-án, az Újbudai Petőfi Sándor Általános Iskola diákjaihoz érkezik, ahol a Zsidó Kiválóságok Háza jóvoltából a gyerekek tabletek és Kahoot vetélkedő segítségével ismerkedhetnek a zsidó származású tudósok életével, munkásságával, vendég lesz Einstein vagy éppen Zuckerberg. Ugyanekkor a magyar katonai repüléstörténet különböző fejezeteit eleveníti majd fel VR (virtuális valóság) szemüvegeken keresztül a Reptár – Szolnoki repülőmúzeum. A Bélyegmúzeum 13 millió bélyegből álló gyűjteményének ízelítője is jelen lesz a Petőfi Iskolában. A Magyar Olimpiai és Sportmúzeum a magyar sport igazi aranykorát, az 1950-es éveket mutatja majd be, míg a Katonai Emlékpark Pákozd az 1848/49-es szabadságharc témakörét állítja középpontba. A kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény a világ legizgalmasabb, legkülönlegesebb zenei instrumentumaival érkezik, hogy a közös zenélés örömét adja át egy önfeledt hangszerbemutatón. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum a vendéglátós szakma legizgalmasabb trükkjeibe avatja be a gyerekeket és az is kiderül, milyen hasznos dolgot tanulhatunk ma a békeidők mestereitől. Balatoni József, alias Jocó bácsi, az ország egyik legnépszerűbb történelem tanára pedig történelmi, irodalmi kérdésekkel, feladatokkal és megfejtendő anagrammákkal teletűzdelt játékos vetélkedőt vezet a diákok körében.

Sajtómegnyitó:

2019. május 8. (szerda), 09:00 (aula)

Edukációs program:

május 8. (szerda) 09:20-13:00 (az iskola területén)

Köszöntőt mond:

dr. Pereszlényiné Kocsis Éva, az Újbudai Petőfi Sándor Általános Iskola intézményvezetője

dr. Gálné Csabai Klára, a Klebelsberg Központ Dél-Budai Tankerületi Központ igazgatója

L. Simon László országgyűlési képviselő, az Országgyűlés Kulturális bizottsága alelnöke

A Mozaik Múzeumtúra programot bemutatja:

Dr. Kemecsi Lajos, a Néprajzi Múzeum főigazgatója

Az iskolai edukációs programsorozatot ismerteti:

Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája alapító-ügyvezetője