Mozaik Múzeumtúra Roadshow – Komárom
2019. Május 24. , Péntek

A Mozaik Múzeumtúra Roadshow-jának következő állomása Komárom lesz, ahol több helyszínen is várják a múzeumbarátokat sok-sok izgalmas programmal!

Részletes program

2019. 05. 24. 8.00 - 18 óráig

Arany17 Rendezvényközpont - Komárom, Arany János utca 17.

Együttműködő partner: Komáromi Városgazda Nonprofit Kft.

Bemutatkozik a Duna Menti Múzeum

Az észak-komáromi, szlovákiai oldalról érkező Duna Menti Múzeum különleges múzeumpedagógiai foglalkozással érkezik a Roadshow-ra. Janicsár Mónika foglalkozásának címe a „Láss-alkoss-gyarapíts: a Duna mente növény- és állatvilága az őskortól napjainkig” címet viseli, ahol a szóban forgó élővilágot gipsz, agyag, papír, és filc segítségével fedezhetik fel a gyerekek.

Andromeda és Pegaszosz

Árnyjáték gyerekeknek. Játsszák: Győrfi Anna és Győrfi Mónika

08:30, 09:30, 10:30 és 11:30-tól

A Bábuci Bábszínház előadását a Komáromi Klapka György Múzeum római kori mennyezetfestménye ihlette, amelyben szerepel szépséges, megmenteni való királylány, szárnyas lovon repülő hős, félelmetes tengeri szörnyeteg és a rápillantókat kővé változtató rusnya, kígyóhajú lény.

Az előadásra óvodás vagy alsó osztályos gyerekeket várunk. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges az alábbi címen, vagy telefonszámon: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; 06 20 4780109

Múzeumpedagógiai kavalkád

08:30 és 12:00 óra között folyamatosan

Foglalkozások:

• Római istenek festése (levegőre száradó gyurma és gipszfestés, 6 éves kortól)
  • Ékszerkészítés újrahasznosított anyagból (12 éves kortól)

Római gyűjteményhez kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozások:

• Puzzle eredeti római freskókkal; római pénzfestés, párosító: régi és mai tárgyak; memóriajáték; színezők és még sok más remek játék! (6 éves kortól)

A foglalkozásokra előzetes regisztráció szükséges az alábbi címen, vagy telefonszámon: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; 06 20 4780109

Villámleckék a római korról

08:30, 09:30, 10:30 és 11:30-tól

• Számadó Emese: Higiéniai viszonyok a római korban
  • Burai László: Legendák és valóságok a római hadseregben

A két villámelőadáson kiderül, hogy mely elképzeléseink tévesek a római kori mindennapi életről és a hadseregről. A fejünkben gyakran a látványos filmekből származó képek vannak, azonban a modern kori kutatások kimutatták, hogy számos elképzelésünk idejétmúlt. A két villámleckén ezekre derül fény.

Az előadásokra felső osztályosok jelentkezését várjuk. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges az alábbi címen, vagy telefonszámon: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; 06 20 4780109

Igmándi erőd - 2900 Komárom, Igmándi Erőd

Együttműködő partner: Monostori Erőd Nonprofit kft.

A tiszti szalon fogságában: szabadulószoba

09:00 órától óránként, utolsó csapat: 17:00

Betörni az ezredparancsnok irodájába nem kihívás… de vajon mi történik, ha kívülről rátok zárul az ajtó?

A szabadulószobára főleg 16 év feletti, 5-10 fős csoportok jelentkezését vérjuk. A részvételhez előzetes regisztráció szükséges az alábbi címen, vagy telefonszámon: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. ; 06 20 4780109

Hogyan harcoltak a gladiátorok?

14:30 és 16:30, az erőd udvarán. Rossz idő esetén a kőtárban.

A Familia Gladiatoria a római gladiátorjátékok hiteles bemutatására alakult 1986-ban. A küzdelmek bemutatása közben erkölcsi konfliktusokat és ma is érvényes megoldásaikat mutatják be. Fellépésükkel közkinccsé teszik a legújabb történeti, régészeti adatokat valamint az erkölcsi, vallástörténeti értékeket.

Rendkívüli idegenvezetés az erődben és a római kőtárban

14:00-tól óránként 18:00-ig

Ismerjétek meg az Igmándi Erőd titkait egy igazán érdekes idegenvezetés alkalmával! Találkozó: a kőtár ajtajában.

Múzeumpedagógiai kavalkád az erődben

14:00-18:00-ig

Foglalkozások:

• Római istenek festése (levegőre száradó gyurma és gipszfestés, 6 éves kortól)
  • Ékszerkészítés újrahasznosított anyagból (12 éves kortól)

Római gyűjteményhez kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozások:

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Hely Komárom