Digitális Iskolai Múzeumtúra - Marosvásárhelyi 7-es számú Általános Iskola
2021. Május 26. , Szerda,  8:00 -  1:00

Digitális Iskolai Múzeumtúra – Utazás a Kárpát-medencében

Ismét rendhagyó, innovatív iskolai képzést valósít meg a Mozaik Múzeumtúra
Forradalmian új módszerrel tart digitális iskolai foglalkozást a Mozaik Múzeumtúra és a Felelős Szülők Iskolája csapata a Nemzeti Összetartozás Évéhez kapcsolódó tematikával több száz iskolás számára május végén és június elején. A szervezők összesen 6 virtuális élménynapot valósítanak meg, 3 magyarországi és 3 határontúli intézményben kerül megrendezésre a digitális múzeumpedagógiai nap, általános iskola felső tagozatos, illetve középiskolás korosztályok bevonásával. A diákok egész délelőtt online kivetítés segítségével, élő, interaktív órákon vesznek részt.

Közreműködő múzeumok:
Esterházy-kastély, Lendvai Galéria Múzeum, Leskowsky Hangszergyűjtemény, Magyar Nemzeti Múzeum, Petőfi Irodalmi Múzeum

Menetrend:
8:00 Köszöntő, a nap programja – Vargacz Alexandra, Tibenszky Moni Lisa, a Felelős Szülők Iskolája ügyvezetői
8:05 Határontúli különleges hangszerek, történetek és érdekességek - Leskowsky Hangszergyűjtemény – Szilágyi Áron
8:45 szünet
9:00 Zala György munkássága - Millenniumi emlékmű – Lendvai Galéria Múzeum - Pisnjak Atilla
9:30 Bepillantás Joseph Haydn életébe és művészetébe – Eszterházy Kastély, Kismarton – Madarász-Kalmár Mária
10:00 szünet
10:15 Virtuális túra a magyar történelemben – Nemzeti Múzeum
11:00 szünet
11:15 Balatoni József, Jocó bácsi interaktív történelem órája – Trianon 100
12:00 szünet
12:15 Érdekességek Petőfi életéből – Petőfi Irodalmi Múzeum – Czékmány Anna
12:45 A nap összefoglalása, eredményhirdetés, lezárás
13:00 vége

További részletek a Mozaik Múzeumtúráról:
Web: https://www.mozaikmuzeumtura.hu
Facebook: @mozaikmuzeumtura
Instagram: @mozaikmuzeumtura
Youtube: Mozaik Múzeumtúra

A Mozaik Múzeumtúra a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával, az Örökség Kultúrpolitikai Intézet szervezésében és lebonyolításában, a Néprajzi Múzeum és a Tájak – Korok – Múzeumok Egyesület szakmai támogatásával valósul meg.