Speciális múzeumtúrák - TKME - Mozaik Múzeumtúra - Sümeg
2023. Június 09. , Péntek,  7:00 -  5:00

Utazás: Budapest —Ukk — Sümeg oda-vissza vonattal.
Részvétel: előzetes jelentkezés Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, minden érdeklődőt, illetve a Mozaik Múzeumtúra résztvevőit is szeretettel várjuk.
Program: Elsétálunk az Urunk Mennybemenetele plébániatemplomhoz, amit megnézünk, majd a Sümegi Afrikárium mellett elhaladva, elérünk a Sümegi Emlékfalhoz. Ezután érintjük utunk során a Kisfaludy Sándor szülőházat, múzeumot is. Tovább sétálva elérünk a Ferences Rendházhoz és a Sarlós Boldogasszony templomhoz is, majd bemegyünk a Püspöki Palotába. Egy kis étkezés után elsétálunk az Várhoz, és megnézzük a múzeumot. A késő délutáni órákban elindulunk hazafelé.

Jegyváltás: egyénileg Vonatjegy az IC kocsikra helyjegy váltása kötelező, oda-vissza útra.
Odaútra: Budapest Kelenföld pu-ról 07:07-kor induló (-Zalaegerszeg) GÖCSEJ IC vonatra, érkezik 09:34-kor Ukkra, majd innen 09:40-kor induló személyvonattal Sümegre.
Visszautazás: a késő délutáni órákban.

Túravezető elérhető: +36-20-946-4659 telefonon.