Speciális múzeumtúrák - TKME - Mozaik Múzeumtúra - Hajós
2023. Június 22. , Csütörtök,  6:00 -  5:00

Utazás: Budapest —Baja — Hajós oda-vissza vonattal és autóbusszal.
Részvétel: előzetes jelentkezés Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, minden érdeklődőt, illetve a Mozaik Múzeumtúra résztvevőit is szeretettel várjuk.
Program: Megérkezünk Hajós pincefauba, ahol készítünk egy pár fotót, majd busszal elhaladunk a Hajósi Zarándok Kilátó mellett. 4 km után beérünk a településre, ahol először a tájházat nézzük meg, majd a Zarándokház mellett elhaladva, elérünk a központba, ahol egy kis étkezés után megnézünk egy különleges építésű gyógyszertárat. Ezután felkeressük a Hajósi Barokk Kastélyt is, aminek megtekintjük a kiállításait. A késő délutáni órákban elindulunk hazafelé.

Jegyváltás: egyénileg Vonatjegy az IC kocsikra helyjegy váltása kötelező, oda-vissza útra.
Odaútra: Budapest Keleti pu-ról 05:53-kor induló (-Pécs) MECSEK IC vonatra, érkezik 06:58-kor Sárbogárdra, majd innen 07:02-kor induló személyvonattal Baja vá., érkezik 08:39-kor, innen autóbusszal utazunk tovább.
Visszautazás: a késő délutáni órákban.

Túravezető elérhető: +36-20-946-4659 telefonon.